Prelom mesiacov nám prinesie zmenu počasia a tak sa všetci milovníci pravej zimy, môžu tešiť na snehovú prikrývku a poriadne mrazy. 

[sociallocker]Tlaková níž, ktorá začne na naše územie prúdiť od severu so sebou prinesie už v stredu sneženie na viacerých miestach Slovenska, dokonca sa na snehové zrážky môžu pripraviť aj nižšie položené oblasti.

Ako informuje portál imeteo.sk, snežiť začne od severu v poobedených až nočných hodinách a zrážky sa budú postupne presúvať smerom na juh. Najmenej snehových zrážok sa ale očakáva na juhu stredného Slovenska, ktoré bude v závetrí. Naopak, z výdatného sneženia sa môže tešiť sever a horské oblasti, kde do víkendu napadne od 10 do 20 centimetrov nového snehu, vo vyšších polohách 35, v náveterných stranách hôr až okolo 50 centimetrov.

Vo štvrtok sa tak zobudíme do zasneženého rána, no v nižších polohách sa vplyvom oteplenia cez deň roztopí. Dážď sa v noci opäť môže zmeniť na sneh. SHMU dokonca vydal aj výstrahu 1. stupňa pred snežením pre Banskobystrický, Trenčiansky a Prešovský kraj, 2. stupňa pre Žilinský kraj. Okrem toho potrápi naše územie aj silný vietor.

shmu

Cez víkend začnú zrážky ustupovať a pri vyjasnenej oblohe sa aj poriadne ochladí. V sobotu sa nočná teplota bude pohybovať okolo -4 až -9, v dolinách a kotlinách miestami až -14 stupňov. Z nedele na pondelok bude ešte mrazivejšie a to -7 až -12, v dolinách a kotlinách -17, na horách až -20 stupňov.

Zdroj: imeteo.sk, shmu.sk | Foto: pixabay.com
[/sociallocker]