Od soboty rána platí na území celého Slovenska zákaz vychádzania s výnimkami. V uliciach v celej krajine sa budú pohybovať policajti, ktorí budú kontrolovať dodržiavanie nariadení, a predovšetkým jednu vec.

Od sobotňajšieho rána platí na celom území Slovenska zákaz vychádzania s viacerými výnimkami. K sprísneniu opatrení sa odhodlala vláda po zhoršujúcich sa počtoch nakazených, medzi ktorými je od piatka aj Igor Matovič. Ešte šokujúcejšia bola aktuálna správa o tom, že zomrel slovenský moderátor, ktorý bol rovnako Covid pozitívny.

Polícia na sociálnej sieti upozorňuje, že od soboty 5.00 hod. bude v uliciach celej krajiny kontrolovať dodržiavanie nariadení. “Budú kontrolovať aj okolie na miestach so zvýšenou koncentráciou osôb, ako sú železničné stanice, nástupištia, potraviny, drogérie, zásielkovne, odberné miesta a podobne. Dopravní policajti budú vykonávať náhodné kontroly na hlavných cestných ťahoch zamerané na dodržiavanie zákazu vychádzania,” vyhlásila.

Rovnako budú dohliadať na dodržiavanie nariadenia o nosení rúšok, pričom vychádzku z domu budete musieť odteraz polícií zdôvodniť. “Policajti pri hodnovernom preukázaní účelu cesty budú voči občanom postupovať ústretovo. Je nutné si uvedomiť, že obmedzenie má mať najväčší dopad na takých občanov, ktorí nerešpektujú akékoľvek opatrenie, ktorým nezáleží na tom, či vírusom nakazia svojich blízkych. Pre uľahčenie presunu a pre urýchlenie kontroly odporúčame obyvateľom hodnoverne preukázať účel presunu. Povinnosť to nie je, ale môžete mať pri sebe napríklad pracovnú zmluvu, potvrdenie od zamestnávateľa, súdne rozhodnutie o starostlivosti o dieťa, doklad z nákupu a podobne,” uvádzajú ďalej.

Za nedodržiavanie vládnych nariadení hrozia ľahostajným obyvateľom opäť sankcie pri blokovom konaní vo výške 1 000 eur, pri správnom konaní do výšky 1 659 eur. Polícia dodáva, že sa zameriava na prevenciu, no v prípade porušenia je nútená vyžadovať uhradenie pokuty: “Výber pokút skutočne nie je prioritou polície, podobne ako u iných priestupkov, skôr sa zameriavame na prevenciu a ide nám viac o dodržiavanie zákonov a nariadení, čo, samozrejme, neznamená, že pokuty neukladáme.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky