Bratislavský mestský poslanec Adam Berka pred pár dňami šokoval Slovákov, keď oznámil, že bol pozitívne testovaný na COVID-19. Väčším prekvapením však boli miesta, kde sa v posledných dvoch týždňoch zdržiaval, pričom mohol nakaziť stovky ľudí.

Adam Berka upozornil Slovákov, že sa mohli nakaziť koronavírusom práve od neho a následne detailne popísal, kde sa nachádzal v prítomnosti veľkého množstva ľudí. ,,Bol som v meste pár dní za sebou, medzi ľuďmi, v niekoľkých baroch, v jednom klube a na diskotéke,“ napísal poslanec, pričom zverejnil konkrétne mená podnikov aj dátum, kedy ich navštívil.

38-ročný muž zrejme nerátal s tým, že spôsobí hotový ošiaľ, keďže na odbernom mieste na Kramároch v Bratislave sa zhromaždili Slováci s obavou, že sa nakazili. ,,Žiaľ, pán poslanec svojím statusom spôsobil to, že pred mobilným odberovým miestom na Kramároch sa včera (25. augusta) zhromaždili stovky ľudí, čo je v aktuálnej epidemiologickej situácií neprípustné,“ uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Eva Kliská pre plusku.sk.

Berka zároveň oznámil ľuďom, že na tomto mieste otestujú každého. Po konzultácií s nemocnicou však túto informáciu uviedol na pravú mieru, keďže pracovníci laboratórii testujú iba osoby s vydaným COVID passom alebo osoby, ktoré majú jasné príznaky ochorenia. “Táto možnosť je však vyhradená pre kritické stavy pacientov, a preto je veľmi dôležité, aby ste sa všetci registrovali cez web korona.gov.sk. a neprišli na odbery neobjednaní,” upozornil po komunikácii s primárkou nemocnice.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Miroslav C., Adam Berka