Na Slovensko zavítajú vo štvrtok extrémne vysoké teploty, ktoré sa na niektorých územiach vyšplhajú až na 38 stupňov Celzia. Zároveň varuje Slovenský hydrometeorologický ústav aj pred búrkami s výstrahou prvého stupňa.

Leto sa na Slovensku oficiálne začalo a teploty sa šplhajú ďaleko nad 30 stupňov. Inak tomu nebude ani vo štvrtok, kedy môže ručička teplomera ukazovať dokonca až 38 stupňov. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal kvôli tomu výstrahu 3. stupňa pre Košický kraj, kde môžu obyvatelia pociťovať preťaženie organizmu.

V Trenčianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji pritom platí výstraha 1. stupňa s teplotami na úrovni 34 stupňov Celzia. V Bratislavskom, Nitrianskom, Trnavskom a Banskobystrickom kraji môžu teploty dosahovať až 37 stupňov Celzia s druhým stupňom výstrahy.

Rovnako dnes naše územie zasiahnu aj búrky, pričom ústav vydal výstrahu 1. stupňa pre Banskobystrický, Trenčiansky, Košický, Žilinský a Prešovský kraj. Očakávať môžeme lejaky a intenzívne búrky s úhrnmi 20 až 40 milimetrov, ako aj silné nárazy vetra s rýchlosťou 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: shmu.sk, Facebook/www.iMeteo.sk