Prvé slová po odstúpení zo Survivor: TAKTO to bolo naozaj!

Dátum:

V utorok (18. januára) odštartovala TV Markíza v spolupráci s českou Novou vysielanie očakávanej šou Survivor, ktorá sľubovala tvrdý boj o veľkolepú výhru vo výške 100-tisíc eur. Hneď v úvodnej epizóde však zo šou odstúpil spevák a moderátor Vojtěch Drahokoupil, ktorému sa dostavili panické ataky.

Boj v Dominikánskej republike dáva momentálne zabrať 22 súťažiacim, ktorí ostali po prvom vyraďovaní na ostrove v hre o víťazstvo. Kým v pilotnej časti vypadla zo šou po rozhodnutí ostatných členov tímu Monika Kačmaříková (39), z vlastnej vôle sa ju rozhodol opustiť aj moderátor a spevák Vojta Drahokoupil. ,,Je to vec, s ktorou som bojoval strašne dlho, a dúfal som, že tu to pokorím, ale, bohužiaľ, to tak nie je,“ uviedol pred kamerami značne zdrvený spevák. Po príchode domov bol umelec o čosi zhovorčivejší a pre rádio Evropa 2 dal exkluzívne vyjadrenie.

Ako prezradil, v rámci svojho psychického stavu, ktorý bol však už dva roky absolútne stabilizovaný a nemenný, zvažoval účasť v šou. Po fyzických testoch a psychotestoch konzultoval s psychologičkou svoju situáciu, pričom tá ho mala ubezpečiť, že je v poriadku: „Chcel som hlavne zabrániť situácii vracania sa stavov, ktoré som zažíval pred dvoma rokmi. Pani doktorka mi odjazd odsúhlasila z dôvodu môjho psychického stavu.“

Vojta po príchode na ostrov plnohodnotne spolupracoval s kolegami, pričom pred kamerami mal stráviť celý týždeň, nie iba jednu noc. „Sám som bol v šoku, ako moc sa prvý diel zostrihal,“ neskrýva prekvapenie s tým, že s Tomášom a Nathanom mal stavať prístrešok, loviť ryby, zhadzovať kokosy či absolovovať dve súťaže. Prvé zmeny psychiky mal začať pociťovať práve pri odchode na disciplínu, ktorá nebola odvysielaná, kedy mu začalo brnieť celé telo.

„Začal som mať po ceste na súťaž strašný strach, že sa mi vráti psychická porucha, nad ktorou som si myslel, že som pred dvoma rokmi zvíťazil. Súťaž som ešte ustál, s Gáborom som zažil silovú disciplínu, v ktorej sme zvíťazili a v ten moment som, samozrejme, necítil len pocit víťazstva, ale naopak sa vo mne odohrával obrovský pocit strachu z panického záchvatu, ktorý začal už na lodi,“ priznal s tým, že cestou späť pociťoval kŕče a nemožnosť ovládania vlastných prstov. „Zažil som prvýkrát, čo je to paralýza. Ležal som na pláži, nemohol som sa pohnúť a vedel som, že je to zlé,“ uviedol o noci po súťaži, ktorá ho prinútila šou opustiť.

Na adresu kolegov však nešetril chválou a dodal, že mu vyjadrovali mimoriadnu podporu, čo sa nedá povedať o viacerých diskutujúcich na sociálnych sieťach. „Popravde, je veľmi ťažké to čítať a ešte ťažšie sa brániť,“ mrzí situácia Vojtěcha. „Jediné, čím som si nenávistné komentáre schopný ospravedlniť, je neznalosť o diagnóze „panické ataky“ v globále. A popravde sa niektorým divákom za zlé reakcie na základe prvej epizódy nečudujem, pretože to bolo tak zostrihané a rýchle, že by si to mohol málokto dať dokopy s reálnou situáciou.“ 

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Evropa2.cz | Foto: IG/survivor_ceskoslovensko, vojta_d_official

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...