V utorok (7. septembra) sa uskutočnilo stretnutie premiérov Slovenska, Česka a kancelára Rakúska, ako aj rokovanie domáceho a českého ministra zdravotníctva. Vladimír Lengvarský si s Adamom Vojtěchom vymieňali pracovné skúsenosti a preberali aktuálnu problematiku Covidu.

Minister zdravotníctva Adam Vojtěch predostrel stratégiu boja proti pandémii koronavírusu. Obaja ministri diskutovali aj o preočkovanosti treťou dávkou vakcíny: „V Česku sa treťou dávkou vakcíny voči ochoreniu COVID-19 začne očkovať približne v polovici septembra. Na očkovanie budú môcť ísť tí, ktorým od vakcinácie uplynulo minimálne 8 mesiacov. V úvodnej fáze pôjde o najviac ohrozené skupiny obyvateľstva,“ povedal český minister A. Vojtěch.

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský a minister zdravotníctva ČR Adam Vojtěch diskutovali o podávaní tretej dávky vakcíny na Slovensku. Eduard Heger na spoločnom brífingu premiérov oznámil, že Slovensko sa bude uberať podobnou cestou a občanom bude takisto prístupná, a to po 8. mesiacoch od posledného očkovania. Podobný scenár je uvedený do praxe aj v susednom Rakúsku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR