Cez víkend sa mnoho Slovákov sťažovalo na neznesiteľnú bolesť hlavy, ktorá v niektorých prípadoch trvala aj niekoľko dní. Teraz už poznáme záhadnú príčinu, ktorá utrpenie spôsobila!

Možno ste aj vy patrili k množstvu Slovákov, ktorých cez víkend potrápila bolesť hlavy. Hoci ide o bežný symptóm, ktorým trpia tisíce ľudí počas celého roka, tento víkend mohla bolesť vašu hlavu potrápiť ešte o čosi intenzívnejšie.

Meteorológovia z portálu iMeteo majú ale na tento záhadný jav jasné vysvetlenie. Za všetko môže tlak, ktorý v sobotu dosahoval rekordnú výšku: „Takýto vysoký tlak na našom území dlho nebol. Maximálny tlak dnes (sobota) bol nameraný o 10:00 v Malackách, kde vystúpil až na 1045,5 hPa, čo je najviac od februára roku 2008, kedy sa šplhal nad 1048 hPa. Druhý najvyšší tlak bol nameraný v Žiline. Tlak tu o 11:00 dosahoval 1045,4 hPa,“ odhaľujú príčinu.

Na veľké bolesti si pritom sťažovali mnohí Slováci, ktorí až po zverejnení slov odborníkov pochopili, prečo takto trpeli: „Mala som pocit, že každú chvíľu odpadnem,“ napísala Patrícia, ku ktorej sa pridala aj Katarína: „No, veru, bolela a riadne.“ Mali ste podobný víkendový problém aj vy?

Zdroj: imeteo.sk │ Foto: Pixabay, Facebook