Po tom, ako polícia obvinila Roberta Kaliňáka, Roberta Fica či jeho príbuzného, a zároveň advokáta, prišiel ďalší šok. NAKA si posvieti aj na bývalého ministra, ktorý pôsobil za stranu Most-Híd. Presné dôvody, pre ktoré je obvinený, zatiaľ nie sú známe.

Len prednedávnom NAKA obvinila Kaliňáka, ktorý bol po takmer mesiaci prepustený z kolúznej väzby. Fico sa súdu o prípadnom vydaní do väzby vyhol vďaka hlasovaniu v parlamente. Obvinený je aj jeho advokát a švagor Svetozár Chabada. Najnovšie prišiel portál Markízy TVnoviny s ďalším šokujúcim zistením.

NAKA obvinila bývalého ministra spravodlivosti Gábora Gála, ktorý pôsobil v predošlej vláde so stranou Most-Híd. Markíza sa spojila s jeho advokátom Tomášom Strémym, no ten televízii odporúčal obrátiť sa na samotného expolitika. Jeho telefón však zodvihla asistentka v právnickej kancelárii, ktorá bližšie informácie o situácii neposkytla.

Jeho meno sa však spomínalo v kauze Očistec, kedy mala skupina okolo Bödöra za úplatok pomôcť práve Gálovým klientom, ktorí mali do činenia s pohonnými hmotami na juhu Slovenska v kauze Slovenský Texas. Polícia pred chvíľou potvrdila, že k obvineniu došlo 9. mája a Gál má byť obvinený z korupcie a prijímania úplatku v súvislosti so Slovenským pozemkovým fondom v roku 2018.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: YT/SME, FB/Polícia SR