Šokujúci výsluch zajatého ruského veliteľa: Putin ich mal oklamať!

Dátum:

Vladimir Putin začal 24. februára masívny vojenský útok na Ukrajinu, pričom boli zničené desiatky domov, bytoviek či úradov vrátane niektorých letísk. Žiaľ, o život prišlo aj množstvo civilistov. Ukrajinský prezident však odmieta opustiť krajinu, v dôsledku čoho zahájil silný protiútok.

Ukrajinská armáda sa snaží využiť všetku vojenskú techniku a vojakov na odrazenie útoku zo strany Ruska. Údajne sa jej malo podariť zabiť alebo zajať viac ako tisíc ruských vojakov. Je však veľkým prekvapením, že sa niektorí Putinovi vojaci sami vzdali, keď zistili, že ich veliteľ oklamal.

Rusko totiž na začiatku februára poslalo 50-tisíc vojakov na bieloruské územie pod zámienkou cvičenia. Pôvodne sa mali vrátiť domov 20. februára, no namiesto toho bola spustená invázia na Ukrajinu aj z Bieloruska. V Černigovejskej oblasti bol nasadený i veliteľ prieskumnej čaty 74. motostreleckej brigády Konstantin Bujničev, ktorý sa s celou svojou jednotkou vzdal ukrajinským vojakom.

Výsluch s ním viedol náčelník ukrajinského štábu Valerij Zalušnyj, ktorý zostal z vyjadrení zajatca v šoku. ,,Mysleli sme si, že sa vrátime domov. O invázii som sa dozvedel až v stredu (23. februára). Nikto z nás si nemyslel, že budeme zabíjať,“ citoval náčelník slová ruského veliaceho dôstojníka.

O pár hodín bolo zverejnené aj video z výsluchu, kde Bujničev otvorene povedal, že ich ruský prezident oklamal. ,,Nechystali sme sa do vojny. Mysleli sme, že budeme zhromažďovať informácie. Mysleli sme, že máme preskúmať most,“ povedal ruský vojak, ktorého jednotka bola nasadená v Bielorusku, pričom je súčasťou armády posledných 16 rokov.

Výsluch Konstantina Bujničeva

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: unian.ua  |  Foto: FB/CinC AF of Ukraine  |  Video: Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...