Tehotná herečka Kristína Tormová, ktorá aktuálne čaká svoje tretie bábätko, sa na sociálnej sieti pochválila s čímsi, čo zrejme mnohé tehuľky nepochopia. Pred jej činom dokonca varujú aj samotní lekári!

Herečka Kristína Tormová nedávno ohlásila svoje tretie tehotenstvo a už sa aj utešene zaguľacuje. So svojím manželom čakajú prvé spoločné bábätko, hoci kráska už vychováva svoje rozkošné dvojičky Elu a Matildu.

Aj keď je herečka z aktuálne úspešného seriálu Som mama veľká vtipkárka a cudzia jej nie je ani irónia či sarkazmus, jedným z posledných záberov si zrejme pohnevá množstvo mamičiek či tehuliek. Kristína totiž zverejnila fotku, na ktorej si necháva farbiť počas tehotenstva vlasy na blond. Aby toho nebolo málo, k fotke pridala aj veľavravný ironický komentár: „Jasné! Prosím vás! Nefarbite si vlasy v tehotenstve! Je to nebezpečné a narodí sa vám dieťa vo farbe vašich vlasov!“ napísala a pripojila aj akože „vystrašený“ výraz tváre.

Hoci si robí posmešky zo žien, ktoré sa obávajú farbenia vlasov v tehotenstve, názor lekárov je jednoznačný. Psychogynekologička MUDr. Helena Máslová má pre tehotné na portáli Babyweb jasný odkaz: „Tehotné ženy všeobecne potrebujú viac než ktokoľvek iný žiť v čistom prostredí, piť zdraviu vyhovujúcu vodu a jesť zdravé potraviny. Obdobie tehotenstva, hlavne obdobie organogenézy, je totiž aj na minimálnu prítomnosť škodlivín oveľa citlivejšie. Každý zbytočný kontakt s chemikáliami je teda nežiaduci,“ uvádza so slovami, že hoci chemikálie z farby nemusia spôsobovať priame poškodenie plodu, tehotná žena je tak vystavená množstvu škodlivých látok.

Herečka si robí srandu zo žien, ktoré sa boja farbenia počas tehotenstva
Názor gynekologičky je ale taký, že chemikálie z farbenia sú nežiaduce

Zdroj: babyweb.sk │ Foto: Instagram