V sobotu si štít Vysokých Tatier vyžiadal ďalší ľudský život. Ten vyhasol slovenskému mužovi, ktorý spadol pri zostupe z Ihly v Patrii do Mengusovskej doliny. Po tom, čo ostal nehybne ležať, zavolal slovenský horolezec Horskú záchrannú službu.

Ako informuje na sociálnej sieti Horská záchranná služba, v sobotu v poobedňajších hodinách prišiel o život 56-ročný Slovák. HZS bola privolaná slovenským horolezcom, ktorý nahlásil pád svojho kamaráta. K incidentu došlo pri zostupe z Ihly v Patrii do Mengusovskej doliny.

Jeho kamarát mal po približne 50-metrovom páde zostať nehybne ležať. Záchranári požiadali o pomoc i posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby spolu so záchranárom HZS a lekárom VZZS. „56-ročný horolezec pri približne 50 metrovom páde utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ priblížili tragický záver záchrannej akcie.

Nebohého muža transportovali do Starého Smokovca a telesné pozostatky odovzdali polícii aj obhliadajúcemu lekárovi. Slovenský horolezec, ktorý prežil, bol po tragickom incidente z terénu letecky evakuovaný. Pred pár dňami prišiel o život pri bicyklovaní len 13-ročný Marek.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Horská záchranná služba, Unsplash