Spoločnosť je v súčasnosti rozdelená politicky minimálne na dve skupiny. Stačí sa pozrieť na to, aké sú reakcie na to, že Róbert Fico je zase premiérom, na to, aký je pohľad na konflikt na Ukrajine, na to, ako sa ľudia stavajú k slovenským hokejistom v KHL atď.

Aktuálne je “na dovolenke” učiteľ zo Senca, ktorý je obvinený z podpory fašizmu a na konte má aj niekoľko ďalších obvinení. Čo sa ale skutočne stalo?

Na gymnáziu v Senci, kde študenti obvinili učiteľa z podpory fašizmu, to vrie. Kým niektorí študenti sa snažia vyjadriť učiteľovi podporu, druhá časť trvá na svojich obvineniach.

Učiteľa udali študenti. Podnet si prebral komisár pre deti, ten ho vyhodnotil ako závažný a zaslal ho na Generálnu prokuratúru. Odtiaľ skončil na Úrade špeciálnej prokuratúry, ktorá prípad vyšetruje. Podľa niektorých študentov ich obľúbený učiteľ dejepisu mal verejne propagovať fašizmus, mladšie deti nútiť, aby ho zdravili hajlovaním a mal sa vraj dokonca chváliťť tým, že v detstve s kamarátom zastrelili psa.

Učiteľ vraj podporuje ruskú ofenzívu na Ukrajine, rovnako tak má mať ďalšie vyhranené názory. Časť študentov ale učiteľa dejepisu považuje za ústretového, ochotného a obľúbeného.

Podľa dostupných informácií aktuálne nepracuje, sám odmieta pre médiá situáciu komentovať a ani vedenie školy nechce na jeho osobu aktuálne podávať žiadne informácie.

Zdroj: Pluska | Foto: Depositphotos, Google Maps