Štvrtkový protest v Bratislave sa nezaobišiel bez výraznejších incidentov! Približne 1 500 ľudí, zhromaždených na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom, nie je spokojných so zvýhodňovaním očkovaných ľudí a blokovaná bola doprava zo všetkých strán. Momentálne je známy jeden útok na šoféra v civilnom automobile, neskôr prišiel na rad kameraman HN televízie. 

Protest na bratislavskom námestí zo štvrtka (29. júla) má už známu prvú fyzickú udalosť. Napadnutému šoférovi osobného automobilu bolo rozbité okno a polícia páchateľa zadržala priamo na mieste. Kameraman spravodajstva HN televízie však mal pri nakrúcaní zhromaždeného davu k fyzickému ataku taktiež blízko.

Pracovník verejného média sa pri nakrúcaní zhromaždenia dostal do konfliktu s ľuďmi, ktorí požadovali, aby sa legitimoval. Neskôr jeho techniku poliali kečupom a horčicou. Keď sa od mužov vzdialil, dieťa mu venovalo vulgárnu poznámku, po ktorej kameraman odporučil jeho rodičom, aby si radšej vychovávali svojho potomka. Kameramana následne začal znovu prenasledovať dav nahnevaných zhromaždených.

Hospodárskej noviny ďalej uviedli aj informáciu, že muž sa mal dožadovať pomoci od polície, žiadnej sa však nedočkal a musel sa spoľahnúť sám na seba. Nakoniec sa mu, našťastie, podarilo utiecť.

Zdroj | Foto | Video: HNtelevízia