Štvrtkový deň sa nesie v hlavnom meste opäť v znamení protestu, tentokrát sa však stovky Slovákov zhromaždili pred Prezidentským palácom. Protestujúcim sa nepáči, že Zuzana Čaputová podpísala novelu zákona o zvýhodnení zaočkovaných občanov.

Pred Prezidentským palácom sa vo štvrtok na Hodžovom námestí zhromaždili stovky nespokojných Slovákov. Protestujúci bojkotujú novelu zákona o zvýhodnení zaočkovaných občanov, ktorú podpísala aj prezidentka Zuzana Čaputová. Len pred niekoľkými dňami sa pritom konal protest pred budovou Národnej rady.

Na protestujúci dav prišla dohliadať aj polícia Slovenskej republiky, ktorá priblížila podrobnosti na sociálnej sieti. “V súvislosti s dnešným neoznámeným verejným zhromaždením, ktoré sa koná od ranných hodín na Hodžovom námestí v Bratislave, prijala bratislavská polícia adekvátne opatrenia. Bezpečnostnú situáciu priebežne vyhodnocujeme s dôrazom na ochranu života, zdravia a majetku občanov. Priebeh zhromaždenia je z pohľadu bratislavskej polície doposiaľ pokojný,” uvádza.

Vodičov však upozornila, že dav krátko po jedenástej doobeda zablokoval križovatku: “Osoby zúčastnené na zhromaždení sa krátko pred 11.15 h presunuli na vozovku a zablokovali ju v oboch smeroch, ako aj podchod v smere na Staromestskú ulicu. Z tohto dôvodu je v súčasnosti Hodžovo námestie v smere na Staromestskú ulicu a na Námestie 1. Mája neprejazdné,” dodáva. K blokovaniu dopravy majú vyzývať samotní rečníci na pódiu, ktorí zároveň nabádajú, aby protestujúci zotrvali na miestach aj počas víkendu. Taktiež hovoria o zrade zo strany opozičných a koaličných strán, pričom odmietajú opatrenia rovnako, ako aj očkovanie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR – Bratislavský kraj │ Foto: FB/Polícia SR – Bratislavský kraj, YT/HNtelevízia