Zhrozená Táňa, ktorá sa ocitla s malou dcérkou na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch, je zúfalá. V priestoroch strávila 4 noci hrôzy a plesnivé či zničené toalety, podlahy a steny zverejnila na internete.

Táňa bola so svojou 17-mesačnou dcérkou nútená absolvovať pobyt na infekčnom oddelení pre dojčatá a deti do 15 rokov na bratislavských Kramároch. Hoci je toto oddelenie známe príjemným a ochotným personálom s ľudským prístupom, priestory, v ktorých pracujú a v ktorých sú umiestnení detskí pacienti, sú v katastrofálnom stave.

Zhrozená mamička zverejnila na sociálnej sieti zúfalé slová: “Od soboty som hospitalizovaná s mojou 17-mesačnou dcérkou na Kramároch, infekčné oddelenie pre kojencov a deti do 15 rokov v sprievode rodiča. Toto je izba kde sme.. Skutočná realita.. Slovenská republika. Človek má strach, že chytí ďalšiu pliagu počas hospitalizácie alebo jeho dieťa.. Tu liečia choré dieťa, v tejto diere, v tomto humuse. Nikomu neprajem toto zažiť s chorým dieťaťom, 4 noci totálneho zúfalstva…,” opisuje nešťastne.

Kolapsový stav priestorov si uvedomuje aj vedenie nemocnice a v najbližších mesiacoch má dôjsť k rozsiahlej rekonštrukcii s opravou okien, dverí a podláh: “Viac ako 20 rokov neboli do pavilónu investované žiadne financie. Rozsiahla rekonštrukcia vnútornej aj externej časti budovy je žiaduca. Ministerstvo zdravotníctva schválilo 15 miliónov eur na rekonštrukciu a modernizáciu budov,“ uviedla pre Nový Čas hovorkyňa nemocnice Eva Kliská. Pacienti by sa tak už čoskoro mali dočkať modernejších a vynovených izieb.

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Tanya Thiao, YouTube