Zúfalá mamička sa po príšernej skúsenosti rozhodla varovať aj ostatných rodičov, aby si rozmysleli, či na svojom dieťati použijú známy krém na predpis. Jej dcérka si totiž po jeho vysadení prechádza peklom.

Natasha Das Gupta (27) je mladá mamička, ktorá momentálne prežíva náročné obdobie. Jej malá 8-mesačná dcérka si totiž prechádza doslova peklom a jej koža horí ako v plameňoch, foto >>> TU <<<. Drobček má ťažký ekzém, ktorý sa olupuje a páli, pričom dievčatko zažíva neznesiteľné bolesti, ktoré jej dokonca už niekoľko mesiacov bránia v nerušenom spánku.

Lekári jej na ekzém predpísali bežne dostupné steroidové krémy, po ktorých užívaní prišla nečakaná reakcia, hoci mama malej Indice natierala ešte menej ako predpísané množstvo. Po úplnom vysadení krémov sa nešťastná Natasha bezradne prizerala, ako jej maličkej na lícach úplne zmizla koža, ktorú nahradili červené mokvajúce rany. Matka je presvedčená, že túto reakciu spôsobila závislosť na kortikosteroidoch, ktorá sa môže dostaviť u pacientov po dlhodobom alebo intenzívnom používaní kortikosteroidov.

Malej Indice odvtedy nenatrela krémy už niekoľko mesiacov a až teraz začína vidieť prvé náznaky úspechu, kedy si môže občas vyjsť s dcérkou von a zahrať sa. Hoci má za sebou mimoriadne náročné obdobie, rozhodla sa touto cestou varovať aj ostatných rodičov pred možnými nástrahami užívania podobných krémov.

Zdroj: metro.co.uk │ Foto: Pixabay