Analytik Milan Žitný prehovoril: Odhalenie Kovaříka a Kolíkovej!

Dátum:

Na pohrebe generála Milana Lučanského sa objavili aj známe osobnosti z politického prostredia. Zapadli medzi občanov, ktorí chceli prejaviť úctu zosnulému policajtovi, no zároveň majú omnoho viac informácií o náhlom úmrtí ich kolegu.

Peter Pellegrini a Denisa Saková verejne oznámili, že sa plánujú zúčastniť pohrebu ich bývalého kolegu, no napokon na poslednú chvíľu zmenili názor. V obci Štrba sa však objavil bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák aj bezpečnostný analytik Milan Žitný.

Práve on ešte pred poslednou rozlúčkou v rozhovore uviedol, že Lučanský mal mať štátny pohreb a je veľkou hanbou, že sa tak nestane. Podľa jeho slov by si mal každý z nás zapamätať dátumy údajného úrazu, samovraždy i pohrebu.

Kamarát zosnulého generála sa taktiež vyjadril ku komisii, ktorá má prešetriť všetky udalosti spojené s väzobným stíhaním rodáka z Popradu. ,,Ministerka dala do toho menovacieho dekrétu pre členov komisie formuláciu samovražda. Vraj už je to odtiaľ von, ale ja som to vnímal ako pokyn, že takto to má aj ten vyšetrovateľ čítať, že nemá dávať vôbec iné závery. To ja nemôžem akceptovať, ak ešte chce ona hovoriť o tom, že sme v právnom štáte,“ otvorene vyjadril svoj názor.

Žitný zároveň upozornil, že uvedená komisia nespadá pod NAKA, ako to býva zvykom, ale priamo pod dočasného šéfa polície Petra Kovaříka. Ten bol v minulosti s Lučanským v tíme, ktorý stíhal mafiánskeho bossa Černáka. ,,Keď počul, že k čomu ten tím vzniká, tak začal kričať: ,,Ja sa nedám zabiť!“ To hovorím podľa svedkov, ktorí tam vtedy boli a ktorí sú ochotní to dosvedčiť…. a chcel utiecť z tej miestnosti. Jozef Mičír, to bol Milanov parťák, vtedy skočil k dverám a tie dvere zamkol a povedal mu: ,,Tu budeš!“ A ten človek je dnes na čele policajného zboru s touto minulosťou, s týmto prejavom zbabelosti a má na svedomí Milana,“ smutne dodal.

Milan Lučanský bol 6.12.2020 vzatý do kolúznej väzby v dôsledku obvinení z korupcie. O štyri dni neskôr sa zranil v cele a následne bol prevezený do ružomberskej nemocnice. Pri cvičení si mal policajný exprezident poraniť oko. 29. decembra sa pokúsil o samovraždu a na druhý deň zomrel v nemocnici. Rodina momentálne čaká na výsledky pitvy, pričom ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vytvorila nezávislú komisiu na preverenie udalostí spojených s generálom Lučanským. Pohreb sa uskutočnil 8. januára 2021 v obci Štrba.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Politikum  |  Foto: YT/Politikum, SME, HNtelevízia, FB/Polícia SR, Milan Lučanský

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...

Odkiaľ zoberie Slovensko plyn? SPP podpísal NOVÚ zmluvu s…!

Slovenská vláda spoločne s ďalšími krajinami Európskej únie zvažuje,...

Zásah Matoviča do politických diskusií? Neuveríte, čo mu prekáža!

Igor Matovič sa svojimi kontroverznými nápadmi rozhodol poriadne rozvíriť...