Z dielne politickej strany Sme rodina prichádza nový zákon, ktorý by mal pomáhať spotrebiteľom po celom Slovensku pri nákupovaní potravín. O návrhu by sa malo diskutovať hneď na prvom septembrovom rokovaní parlamentu.

Boris Kollár reaguje na stretnutie s producentmi a predajcami ovocia a zeleniny v Nitre, pričom upozornil, že je nesmierne dôležité chrániť zdravie spotrebiteľov. ,,Zákazník musí mať istotu, že kupuje kvalitnú potravinu, že vie, odkiaľ pochádza a akú mala cestu počas spracovania až na pult. Toto musí spotrebiteľ vedieť, aby vedel, čo nakupuje,“ povedal predseda NR SR na tlačovej konferencií.

Podľa jeho slov by pomohol tzv. potravinový semafor. V supermarketoch budú zelenou farbou označené potraviny, ktoré sú zdravé aj pôvodom i zložením. Oranžovou budú označené potraviny, ktoré jednu z týchto podmienok nespĺňajú a červené potraviny nebudú spĺňať minimálne dve zo stanovených podmienok.

Potravinový semafor by bol nápomocný pri rozdelení čerstvých slovenských potravín od zahraničných, dovážaných a uskladnených aj niekoľko dní pred predajom. Revolučná novinka by mohla mať aj vlastnú aplikáciu v mobile. „Vďaka QR kódu, ktorý bude pri každom trhovníkovi, si bude môcť zákazník iba pomocou mobilu zistiť jeho meno, kde má polia, aké plodiny pestuje. Tak bude každý spotrebiteľ aj kontrolórom,“ doplnil Kollára poslanec za stranu Sme rodina Patrick Linhart.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Sme rodina, YT/HNtelevízia, Pixabay