V lete 2022 sa triumfálne slávny Nottingham Forrest vrátil medzi anglickú elitu a aj vďaka rekordnému počtu posíl behom jedinej sezóny sa dokázal medzi elitou udržať. Zopakuje to aj v druhej sezóne?

Nottingham patril pred sezónou do širšej skupinky kandidátov na zostup, no v úvode sezóny to tak nevyzeralo. Po 11. kole mal bilanciu 3-4-4, čo znamenalo nábeh na aspoň 40-bodovú sezónu. A to znamená prakticky vždy záchranu.

Teraz je ale všetko inak. Nottingham od januára získal v deviatich dueloch len päť bodov, vyhral iba nad West Hamom 2:0.

Veľmi dôležitý zápas hral cez víkend s Lutonom, jednalo sa o zápas medzi 17. a 18. tímom súťaže, teda o prvý nad a prvý pod zostupovou hranicou. Nottingham v ňom dlho viedol, no v 89. minúte prišiel o tri body. Duel skončil 1:1. Namiesto 6-bodového náskoku ostal 3-bodový.

A aktuálne neplatí ani to. Klubu boli za porušenie finančných pravidiel odčítané štyri body a aktuálne je teda o bod za Lutonom v pásme zostupu. Do konca sezóny ostáva deväť kôl, v nich ale nemá niekdajší 2-násobný víťa Ligy majstrov nemá úplne najhorší žreb. Avšak záchrana rozhodne nie je istá. Pre klub je to vlastne druhá facka behom pár hodín.

Zdroj: Goal.com| Foto: IG/officialnffc