Začiatkom mesiaca avizovala prepravná spoločnosť Regio Jet, že od 30. júna do 26. septembra budú premávať vlaky do Chorvátska priamo z Bratislavy. Je však možné, že cestovanie Slovákov nadobro zastaví druhá vlna pandémie koronavírusu!

V uplynulých dňoch oznámila spoločnosť Regio Jet, že z Prahy do chorvátskej Rijeky budú trikrát týždenne premávať vlaky, pričom české zastávky sa napokon rozšírili aj o Bratislavu. Cena jednosmerného cestovného lístka sa pohybuje v sume od 22 € a je v nej zahrnutý i palubný servis, internetové pripojenie, či dokonca káva a raňajky zdarma!

Túto možnosť, ktorá sa napokon rozšírila na sedemdňovú premávku, sa rozhodlo využiť množstvo našincov a takmer okamžite sa predalo 30 000 lístkov. Igor Matovič však v relácii u Braňa Závodského v rádiu Expres cestovateľov mierne schladil, keď im oznámil znepokojivé správy.

Aj keď dnes Chorvátsko patrí medzi 19 „bezpečných“ krajín, do ktorých môžete cestovať bez nutnosti absolvovať test na koronavírus či štátnu karanténu, v krajine sa dramaticky zvyšuje počet pozitívne testovaných pacientov. „Včera tam mali 94 prípadov. Dramaticky sa im tam vracia druhá vlna a zrazu z lokality, ktorá vyzerala byť bezpečná, sa v priebehu dvoch týždňov stane pre nás nebezpečná krajina,“ uviedol Igor Matovič.

V prípade, že patríte medzi tých, ktorí sa miesto Zemplínskej Šíravy či Seneckých jazier mienili okúpať v Jadranskom mori, buďte na pozore. Ak sa totiž bude počet nakazených v krajine zvyšovať, vláda môže pristúpiť k zákazu vycestovania či povinnej karanténe. „Dnes to tam je, zajtra to tam nemusí byť. Celý svet dramaticky naberá počet prípadov. Obávam sa, že ak to takto pôjde ďalej, tak je to otázka pár týždňov, že sa zase začnú zatvárať hranice aj v rámci Európy,“ dodal premiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Expres | Foto: FB/I.M.