Špeciálny exprokurátor Dušan Kováčik si v pondelok na Špecializovanom trestnom súde vypočul nepríjemný rozsudok vinný. Predbežne dostal trest 14 rokov, no voči rozsudku Pamely Záleskej sa okamžite odvolal. Najnovšie má však na krku ďalšiu obžalobu.

Dušan Kováčik si od sudkyne vypočul verdikt vinný a dostal 14-ročný trest. Právnici bývalého špeciálneho prokurátora však podali odvolanie, a tak vo veci rozhodne Najvyšší súd. Rozhorčenie neskrýval Robert Fico s ďalšími členmi Smeru, s ktorými sa vynesenia rozsudku zúčastnili a ohlásili, že Smer podáva na sudkyňu hromadné trestné oznámenie za ohýbanie práva. Obvineniu pritom najnovšie čelí aj novinárka Monika Tódová s kolegom.

Ako ale uvádza portál Aktuality, Kováčik má na krku novú obžalobu, ktorá sa týka obvineného pána X alias Petra Košča. Košč mal podľa znenia obvinenia podplatiť práve Kováčika sumou 50-tisíc eur za to, že odníme vtedajšiemu vyšetrovateľovi Petrovi Kyselovi prípad Reháka a aj Košča. Vyšetrovanie bolo napokon stopnuté. Obvinený podnikateľ je aktuálne na úteku a jeho meno sa spomína aj pri riadení skupiny okolo vyšetrovateľky Santusovej.

Prokurátor Kysel pritom hovoril pri vypočúvaní kandidátov na špeciálneho prokurátora o prípade, keď mu Kováčik po jeho proteste proti odňatiu Rehákovho spisu dal ultimátum, aby sa zbalil a opustil úrad do 5 dní. Kľúčovým svedkom v novej obžalobe má byť Bernard Slobodník, ktorý mal byť pri tom, keď Košč odovzdával Kováčikovi peniaze ukryté v knihe.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/Denník N