Bývalý poslanec Ján Herák, ktorý pôsobil za hnutie OĽaNO, má na krku už viacero obvinení v súvislosti so se*uálnym zneužívaním maloletých dievčat. Najnovšie však prokuratúra potvrdila, že expolitikovi pribudlo aj závažné obvinenie zo znásilnenia a ublíženia na zdraví.

Exposlanec Herák prišiel o poslaneckú stoličku po tom, ako sa prevalilo, že má na krku závažné obvinenia polície. Politik je podľa spisov obvinený zo zneužívania neplnoletých dievčat, ku ktorým malo dôjsť v minulosti aj v detskom tábore. V súčasnosti sa malo prihlásiť viacero tínedžeriek a dokopy má ísť až o päť skutkov.

Podľa informácií Sme však prokuratúra potvrdila nové obvinenia, ktoré pribudli pri mene exposlanca. Tentokrát ide o ešte závažnejšie ublíženie na zdraví, a dokonca znásilnenie, ku ktorému malo údajne dôjsť v lete 2019. Herák sa už v minulosti k predmetnému vyjadril so slovami, že deti „rady klamú, domýšľajú si a vykresľujú veci, rady sa zaľúbia“.

Aj po zverejnení aktuálnych informácií trvá niekdajší politik na svojej nevine. Obvinenia a vyšetrovanie odmieta a tvrdí, že sa jedná o šikanu. „Považujem to za šikanu voči mojej adrese. To je všetko, čo môžem povedať a všetky právne prostriedky použijem na očistenie môjho mena,“ odvetil. V prípade aj naďalej prebieha vyšetrovanie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj:  sme.sk │ Foto: YT/RTVSOfficial, SME, Televízia JOJ