Známy exposlanec hnutia OĽaNO Ján Herák má od minulého roka poriadny problém. Objavilo sa totiž viacero žien, ktoré tvrdia, že ich mal bývalý politik zneužiť v čase, keď neboli plnoleté. Najnovšie sa proti Herákovi mali ozvať ďalšie dve ženy, ktoré môžu byť potenciálne obete.

Minulý rok otriasla politickou scénou kauza poslanca OĽaNO Jána Heráka, ktorý čelí závažným obvineniam vo veci zneužívania mladistvých. Ku koncu roka boli pritom zaznamenané výpovede až štyroch žien, ktoré majú svedčiť v jeho neprospech.

Herák sa po obvineniach vyjadril verejne so slovami, že niektoré deti “rady klamú, domýšľajú si a vykresľujú veci, rady sa zaľúbia”. Verejnosť a novinárov rovnako v tom čase vyzval, aby si výsledky jeho pôsobenia v detských táboroch overili u nadriadených, s ktorými spolupracoval, pričom svoju vinu rázne popieral. Najnovšie sa ale podľa informácií denníka Sme mali objaviť výpovede ďalších dvoch žien, ktorých má byť spolu už šesť.

Vo veci prebieha rozsiahle dokazovanie, najmä znaleckými posudkami, a tiež sa čaká na výsledky právnej pomoci zo zahraničia,” potvrdil hovorca a prokurátor krajskej prokuratúry v Nitre Jaroslav Maček. Herák sa po prevalení kauzy vzdal poslaneckého mandátu a odišiel aj z klubu OĽaNO. Na nové prípady zareagoval expolitik, ktorému hrozí v prípade dokázania viny až do 10 rokov väzenia, len krátko: “Čo sa týka poškodených, absolútne o ničom neviem,” odvetil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  sme.sk │ Foto: FB/ Ján Herák – OĽANO, YT/SME