Eduard Heger sa na sociálnej sieti prihovoril Slovákom na Nový rok 2022. Medzi iným bilancoval a zhodnotil, že hoci súčasná vláda nie je ideálna, je napriek tomu najlepšou možnou vládou z politických síl, ktoré pôsobia v parlamente. 

Premiér SR sa rovnako ako prezidentka Zuzana Čaputová prihovoril Slovákom v Novom roku 2022. Novoročným prianím Eduarda Hegera je, aby sa naša krajina zomkla a bola jednotná: „Stavajme na skúsenostiach, spájajme sily a nikdy sa nevzdávajme. My to zvládneme! Potrebujeme to pre úspešné zvládnutie pandémie, pre realizáciu dôležitých reforiem. Potrebujeme to pri pokračovaní očisty spoločnosti od korupcie a zneužívania moci. Potrebujeme to pre lepšie Slovensko,“ napísal.

Heger je tiež presvedčený, že aktuálna vláda je tou najlepšou z dostupných možností: „Mám ďaleko od toho, aby som tvrdil, že sme ideálnou vládou. Ale s plnou vážnosťou hovorím, že sme najlepšou možnou vládou z politických síl, ktoré sú dnes na scéne. My nekradneme, nehádame sa o korisť. My pracujeme pre ľudí,“ pokračoval.

Napokon vyjadril aj želanie do nadchádzajúceho roka: „Všetci by sme si priali, aby v roku 2022 skončila pandémia a svet zažil obrovskú úľavu, ale to dnes nikto nevie garantovať.  Vírus s označením Covid-19 mutuje a po delte tu máme omikron. Infekčnejší, rýchlejší a v krátkom čase zistíme, či aj nebezpečnejší. Tak mi dovoľte, zaželať vám v novom roku veľa imunity. Najlepšie tej, ktorú získate očkovaním treťou dávkou. Mojím posledným premiérskym želaním je, aby rok 2022 nebol horším ako ten predchádzajúci. Ale výrazne lepším. Verím, že to bude rok rozvoja a rastu,“ dodal premiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR