Hlavný hygienik Mikas má toho dosť: Verejná výzva pre politikov!

Dátum:

Úrad verejného zdravotníctva je v posledných mesiacoch čoraz viac spomínaný na tlačových besedách alebo v politických debatách. Dôvodom sú predovšetkým protipandemické opatrenia, no zdá sa, že hlavný hygienik stráca trpezlivosť.

Úrad verejného zdravotníctva vrátane Jána Mikasa sa počas pandémie koronavírusu stali terčom mnohých útokov zo strany politikov. Hlavný hygienik je však presvedčený, že vyjadrenia politických predstaviteľov nie sú korektné a zbytočne očierňujú uznávanú inštitúciu.

Jeho rozhorčenie je natoľko veľké, že sa rozhodol poslancom poslať otvorený odkaz. „Nezaslúžime si takéto nefér útoky. Pripomíname, že Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) a regionálne úrady verejného zdravotníctva sú odborné apolitické orgány, ktoré si plnia svoje povinnosti vyplývajúce zo zákonov a vyhlášok,“ upozornil Mikas na sociálnej sieti.

Podľa jeho slov nemá úrad dôvod ani oprávnenie, aby sa zaplietol do politických súbojov. ,,Našim cieľom je chrániť zdravie a životy, a to sa snažíme robiť s maximálnym nasadením od začiatku pandémie. Prosíme politických predstaviteľov, aby to rešpektovali,“ dodal, pričom v závere stanoviska upozornil na dôležitosť očkovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ÚVZ SR  |  Foto: FB/Národná rada SR, YT/HNtelevízia, Braňo Závodský Naživo

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...