Bývalá markizáčka začínala v politike ako členka politickej strany Sme rodina, pričom presviedčať na vstup ju musel samotný Boris Kollár. Ich názory sa však začali veľmi rýchlo rozchádzať a zo Šimovičovej sa stala nezávislá poslankyňa, ktorá však bez problémov podporuje vládnu koalíciu.

Ministerka školstva Ľubica Laššáková sa pred pár dňami rozhodla, že stopne dotácie určené pre projekty LGBT spoločenstiev (inak orientovaných ľudí). Toto rozhodnutie pobúrilo mnoho Slovákov, a dokonca sa hromadne podpisuje petícia za jej koniec vo funkcií.

K celej záležitosti sa vyjadrila aj Šimkovičová, ktorá je mimochodom podpredsedníčkou výboru pre ľudské práva. ,,Potešila ma dnešná správa z médií, že Ministerstvo kultúry stoplo dotácie pre LGBTi projekty. Myslím si, že peniaze sa dajú využiť aj lepšie. Som rada, že naša vláda sa v tomto ohľade rozhodla nepridať k mimovládkam, liberálnym politikom z iných krajín a čelným predstaviteľmi EÚ, ktorí túto agendu pretláčajú,” napísala na sociálnej sieti.

Toto vyjadrenie sa však stalo terčom kritiky a mnohí jej vyčítali, že práve ona by mala brániť práva rôznych menšinových skupín, nehovoriac o tom, že medzi svojimi kamarátmi má mnoho gayov. ,,Žiaden môj kamarát homose*uál tieto pochody nepodporuje a peniaze na tieto pochody nepodporujem ani ja. Treba ich dať tam, kde ich potrebujú, určite nie na tieto latexové zvrátenosti. Latexové párty si robte tam, kde sa na vás nemusia pozerať deti na ulici. Zvláštne, že homose*uáli, čo žijú ako heterose*uáli, lebo sú to normálni ľudia bez choroby, sa tohto nikdy nezúčastňovali. Opýtajte sa ich prečo,“ pritvrdila poslankyňa, ktorá momentálne kandiduje do európskeho parlamentu.

Zdroj | Foto: Facebook/Martina Šimkovičová