Matovič má nový nápad: TAKTO bude očkovaným znova rozdávať peniaze!

Dátum:

Očkovacia lotéria, ktorej autorom bol Igor Matovič, mala motivovať ľudí, aby sa dali zaočkovať. Súťaž, počas ktorej sa rozdalo viac ako 26 miliónov eur, však mala takmer nulový efekt na prilákanie občanov k vakcinácií. Minister financií teraz prišiel s ďalším nápadom, ktorý bude stáť pekný balík peňazí.

Igor Matovič najnovšie mnohých nemilo prekvapil detailmi jeho daňovo-odvodovej revolúcie a už si pripravil aj ďalšiu novinku. Predseda strany OĽaNO totiž navrhuje zaviesť rekreačný a gastro bonus v hodnote 300 eur pre každého zaočkovaného občana nad 60 rokov. Práve týmto spôsobom sa chce odvďačiť ľuďom, že sa dali zaočkovať a znova plánuje motivovať ľudí k vakcinácií.

Cieľom má byť taktiež podpora domáceho cestovného ruchu, pričom uvedený bonus by mal byť uplatniteľný počas celého roka 2022. Finančný príspevok je určený pre ľudí, ktorí sa nechali alebo sa dajú zaočkovať od 1. júla do 12. decembra. ,,Potrebujeme pri týchto ľuďoch, ktorí nám najviac zomierajú a ktorí najviac zapĺňajú nemocnice, aby sa čím skôr zaočkovali treťou dávkou,“ skonštatoval šéf rezortu financií na tlačovej konferencií.

Odkiaľ však zoberie politik milióny eur, keď štát má už teraz mlieť z posledného? Aj na to má Matovič odpoveď. Podľa jeho slov budú bonusy financované z toho, čo štát ušetrí na poskytovaní zdravotnej starostlivosti ľudom v nemocniciach, ktorí sa dajú zaočkovať, a teda je menšia šanca, že budú hospitalizovaní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, FB/Úrad vlády SR, RTVS

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...