Igor Matovič iba pred okamihom odcestoval do Varšavy, kde sa uskutoční stretnutie premiérov krajín Vyšehradskej štvorky. Na cestu, ktorú absolvoval vládnym špeciálom, však zobral aj nečakanú oficiálnu delegáciu, pričom ide o 30 detí z detských domovov!

Premiér v piatok v ranných hodinách opustil Slovensko, aby sa vo Varšave stretol s Andrejom Babišom, Viktorom Orbánom, Mateuszom Morawieckym i poľským prezidentom Andrzejom Dudom. Premiéri krajín V4 budú rokovať o témach, ktoré sa aktuálne týkajú Európy, ako viacročný finančný rámec EÚ na roky 2021-27 a fond na obnovu v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Igor Matovič však na stretnutie neodišiel z krajiny sám, ale oficiálne garde mu vôbec po prvýkrát robia deti z detských domovov. Ako premiér uviedol, okrem pána riaditeľa, ktorý v zariadení sám vyrástol, im robí spoločnosť aj poslanec Ján Herák, ktorý odtiaľ pochádza rovnako.

Tento krok ocenili i Matovičovi priaznivci na sociálnej sieti, ktorí nešetria pochvalnými komentármi. “Sú veci, na ktoré deti v živote nezabudnú a toto je jedna z nich. Šťastnú cestu Vám všetkým prajem,” napísal istý Peter, ku ktorému sa pridal ďalší fanúšik. “Takto by mala vyzerať konkrétna, adresná pomoc ľuďom. Žiadne blabla, ale vecne, adresne, konkrétne. Veľa šťastia a krásne zážitky prajem,” odkázal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M.