Štvrtkové mierové rokovanie Ruska a Ukrajiny neprinieslo želané výsledky. Za stolom v tureckom meste Antalya sa stretol šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov a ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba. Rusko však trvá na svojich požiadavkách a Ukrajina nemieni uskutočniť kapituláciu Kyjeva.

Ako informuje agentúra Reuters, v tureckom meste Antalya sa podľa plánovaného rozvrhu stretol Lavrov a Kuleba. Diplomatické sily z ruska a Ukrajiny však počas mierového rokovania nedospeli k dohode. Lavrov mal opakovane spochybniť právo Ukrajiny na suverenitu a inváziu nazval ruskou “špeciálnou operáciou”. Rusko malo vyhlásiť aj nové sankcie voči 48 západným krajinám.

Hľadáme diplomatické riešenia, ale pokiaľ takéto riešenia nebudú na stole, budeme zodpovedne chrániť našich občanov pred ruským agresorom aj za cenu obetí,“ uviedol Kuleba. Lavrov podľa Kulebu predniesol nesplniteľné požiadavky, ktoré by viedli ku kapitulácii Kyjeva.

“Všetko, čo dnes potrebujeme, sú seriózne a predmetné rokovania. Keď bude ruská strana na takéto rozhovory pripravená, budeme aj my,“ dodal. Podľa ministra má Lavrov úplne inú predstavu o úlohe diplomatov počas krízy. Taktiež Rusko obvinil zo šírenia klamstiev o invázii na Ukrajine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  reuters.com │ Foto: YT/MSNBC