Ak patríte medzi ľudí, ktorí si pred rokom zakúpili dovolenku, ale pre Covid sa na ňu nedostali, nemáte zúfať, odkazuje Igor Matovič. Ministerstvo financií plánuje pomôcť cestovným kanceláriám vyplatiť dlh voči zákazníkom, pričom návrh musí ešte schváliť Európska komisia.

Cestovný ruch patrí medzi koronavírusom najzasiahnutejšie odvetvia. Ministerstvo financií im ponúka pomoc, na základe ktorej by mali byť cestovné kancelárie schopné vrátiť zálohové platby klientom, ktorí si do konca augusta neuplatnia voucher. Takto by mali byť ochránení sprostredkovatelia pred finančnými ťažkosťami a rovnako aj spotrebitelia, ktorí sa nebudú musieť obávať o stratu svojich peňazí zaplatených za neuskutočnený zájazd.

Podanie pomocnej ruky cestovným kanceláriám už schválila vláda a čerpanie financií prebehne prostredníctvom Slovenskej záručnej a rozvojovej banky. Jedná sa o celkovú sumu 55 miliónov eur, z ktorej budú vyplácané zálohy na stornované zájazdy, pričom tento návrh ministerstva financií ešte musí schváliť Európska komisia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Ministerstvo financií SR