Ako iste viete, Ivan Korčok po tom, ako v prvom kole prezidentských volieb pomerne jasne zvíťazil, v tom druhom kole rovnako o cca 160 tisíc hlasov prehral a post prezidenského nástupcu Zuzany Čaputovej získal Peter Pellegrini.

Ivan Korčok v čase, keď bolo sčítaných viac ako 95 percent okrskov a bolo jasné, že už neexistuje ani matematická nádej, že by ešte mohol predbehnúť v počte hlasov svojho soka, obrazne povedané, vybuchol.

Jeho vystúpie vrátane slov “Nezabudnem vám, že ste zo mňa urobili kandidáta vojny“ neostali bez povšimnutia. Ivan Korčok evidentne sklamaný z výsledku 2. kola začal chŕliť horlivé slová o tom, že prezidentom sa môže stať aj niekto, kto má kampaň postavenú na klamstvách.

„Bol to emocionálny výkrik sklamaného človeka, ktorý mal po prvom kole dojem, že má nádej na víťazstvo. Neúspešný prezidentský kandidát sa počas celej kampane štylizoval do polohy skúseného dlhoročného diplomata. Vo výbave tejto kategórie politikov nenávistné vyjadrenia zvyčajne priestor nemajú. Mal byť pripravený aj na tú verziu, že neuspeje,” reagoval známy politológ Miroslav Řádek.

„Takisto mohol vybuchnúť aj Peter Pellegrini po prvom kole. Neurobil to a zachoval profesionalitu. Takáto prehnane emocionálna reakcia bola zbytočná a mohol si ju ušetriť,” dodal.

Každopádne, niektorí ľudia sú ale toho názoru, že to bolo vôbec po prvýkrát, kedy pán Korčok skutočne ukázal emóciu, rečnícke schopnosti, prestal byť zdržanlivý a kvázi nenápadný, a ak by takto pred 2. kolom vystupoval častejšie, možno mohol presvedčiť ľudí o tom, že tým pravým kandidátom je práve on. Žiaľ preňho a jeho priaznivcov to ale urobil až po tom, ako musel prijať prehru.

Teraz je ale na ňom, či vstúpi do nejakej politickej strany, prípadne si založí vlastnú a pokúsi sa nemalú podporu pretaviť do niečoho zmysluplného. Inak jeho 1,2 milióna hlasov upadne do zabudnutia.

Opozícia hovorí, že rozhodol STRACH. Možno áno, ale čo ak … ?

Zdroj: Pluska | Foto: IG/ivan.korcok