Ak ste sa tešili, že zima je nenávratne preč a dni nám budú spríjemňovať už iba jarné teploty, tak v priebehu tohto týždňa príde poriadne mrazivá facka. Slovenský hydrometeorologický ústav prišiel s poriadne neľútostnou predpoveďou.

Studený front, ktorý sa udržuje v severnej časti Európy dorazí v najbližších dňoch aj na Slovensko a prinesie od stredy poriadne ochladenie. Počasie bude zamračené s dažďom, miestami sa môže vyskytnúť aj sneženie. Nočné teploty klesnú na 4 až 0, na Kysuciach, Orave, Liptove, Spiši a Horehroní okolo -2 stupne. Denné teploty 3 až 8 stupňov.

Vo štvrtok (20.4.) očakávame na väčšine územia sneženie alebo snehové prehánky, do 400 m dážď, k tomu bude veterno a môžu sa tvoriť snehové jazyky. Najnižšia nočná teplota 3 až -1, v dolinách a kotlinách miestami okolo -3 stupne, cez deň 5 až 10 stupňov.

V noci zo štvrtka na piatok bude ešte mrazivejšie, očakávajú sa teploty 0 až -5, v dolinách a kotlinách -6 až -10 stupňov. Denná teplota sa vyšplhá na 5 až 10 stupňov. S príchodom víkendu by sa malo zase postupne otepľovať.

Zdroj: shmu.sk | Foto: depositphotos.com