Slovenskú hokejovú rodinu zasiahol obrovský smútok. O generálneho riaditeľa prišiel hlavný partner slovenskej extraligy – Tipsport. Jaroslav Taraba (43) zomrel nečakane v sobotu 10. júna. 

Zo smrti mladého a tvorivého generálneho riaditeľa zostali šokovaní i najvyšší predstavitelia slovenského hokeja. Podľa informácií mal byť príčinou smrti náhly infarkt.

„Je to obrovská tragédia a veľká strata. Bol fanúšikom a priateľom športu. Tomu zodpovedali aj jeho činy. Som zo toho veľmi smutný. Česť jeho pamiatke,“ povedal pre portál pluska.sk prezident zväzu Martin Kohút.

Jaroslav Taraba sa vynikajúco poznal i so šéfom slovenskej extraligy, Richardom Lintnerom. Podľa jeho slov bol Jaro skvelý človek a priateľ. Vždy pomáhal tým, ktorí to najviac potrebovali. Richard zároveň vyjadril rodine a najbližším úprimnú sústrasť a dodal, že smrť tohto človeka je stratou nielen pre hokejovú rodinu.

Jaroslav Taraba na fotke v strede

Posledná rozlúčka s Jaroslavom Tarabom bude v stredu o 12.00 hod. v martinskom Dome smútku. Podľa všetkého sa ho zúčastní aj šéf zväzu Martin Kohút spolu so šéfom ligy Richardom Lintnerom.

Zdroj: pluska.sk | Foto: pexels.com, Instagram