Ilustračná foto

Začiatok nového týždňa sa nám nezačal práve najlepšie a bez dáždnika sa von neoplatí ani vychádzať. Okrem chladných a upršaných dní však meteorológovia varujú aj pred niečím iným.

Utorok je na našom území prevažne zamračený s dažďom s najvyššími dennými teplotami 13 až 18 stupňov. V stredu by už malo byť o pár stupňov teplejšie s ojedinelými prehánkami. Čo sa týka denných teplôt, vo štvrtok sa nám príjemne oteplí na 23 až 27 stupňov, bude jasno až polooblačno, popoludní pribúdanie oblačnosti a miestami aj dážď.

Na celom západnom Slovensku však pocit z príjemných teplôt bude narúšať silný nárazový vietor, pred ktorým vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahu prvého stupňa. Výstraha platí vo štvrtok 14. septembra od 17.00 h do polnoci pre západné Slovensko, kde bude vietor dosahovať v nárazoch rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h), nad pásmom lesa búrlivý vietor až víchrica.

Ak sa v stredu alebo vo štvrtok chystáte do hôr na sever Slovenska, mali by ste počítať s ešte silnejším vetrom. SHMÚ vydal pre nasledujúce okresy výstrahu pred vetrom na horách, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 – 32 m/s (90 – 115 km/h). Podľa Beaufortovej stupnici sa rýchlosť vetra nad 110 km/h označuje za mohutnú víchricu, ktorá môže spôsobiť rozsiahle materiálne škody či vyvráti stromy.

Zdroj: shmu.sk | Foto: shmu.sk, depositphotos.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk