14. marca došlo k šokujúcej streľbe medzi dvoma policajtmi, v dôsledku ktorej podľahol vážnym zraneniam len 29-ročný Filip. Dve guľky do hrude mu uštedril jeho vlastný kolega, ktorý z miesta činu utiekol. Zadržaný bol po niekoľkých hodinách na úteku, pričom zaútočil na mužov zákona aj vo vyšetrovacej cele. Syn primátorky mesta Prešov tak čelil mimoriadne závažným obvineniam.

Martin Turčan zabil svojho kolegu počas služby, kedy Filip zraneniam podľahol na mieste činu. Počas vyšetrovania sa ukázalo, že syn primátorky mesta Prešov sa v posledných týždňoch správal viac ako čudne, a dokonca mal podať sedem žiadostí o preloženie, aby u seba nemusel nosiť zbraň. Sám si zrejme uvedomoval, že je pre svoje okolie nebezpečný a rozhodne sa nemýlil.

Obvinený muž nedokázal vyšetrovateľom vysvetliť, čo sa stalo v osudný deň. Podľa informácií portálu pluska.sk mal Filip zavolať nadriadenému a upozorniť ho na divné správanie jeho kolegu. Dostal príkaz, aby prišli na policajné oddelenie a odložili zbrane. Tento rozhovor si však vypočul Turčan, v dôsledku čoho došlo medzi mužmi zákona k hádke a napokon aj k streľbe.

Vyšetrovatelia preto požiadali o posudok v súvislosti s dušeným stavom útočníka. Podľa dvoch súdnych znalcov Martin strieľal v stave nepríčetnosti. Podľa trestného zákona tak nemohol rozpoznať protiprávnosť svojho činu či ovládať svoje konanie, a teda nie je za vraždu trestne zodpovedný, ak to zákon neustanovuje inak. ,,Je to pravda. Nie je trestne zodpovedný a trestné stíhanie sa zastaví a nariadi sa ústavná psychiatrická liečba,“ uviedol Turčanov advokát František Kromka pre plusku.sk. Momentálne už bola zrušená väzba obvineného, pričom bol prevezený do psychiatrického ústavu v Plešivci v okrese Rožňava. Celý prípad sa tak pred súd ani nedostane.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Ministerstvo vnútra SR, Polícia SR – Prešovský kraj