Len pred pár hodinami otriasla Slovenskom tragická nehoda pri Nitre, ktorá si vyžiadala 12 ľudských obetí a už je tu ďalšia rana. V Čechách došlo vo štvrtok poobede k veľmi podobnej havárií autobusu, ktorý bol plný detí.

Slovensko sa stále spamätáva z obrovskej tragédie, ku ktorej došlo v stredu popoludní. Pri desivej autonehode, ktorá sa odohrala pri Nitre, zomrelo až 12 ľudí a o desivých okamihoch hrôzy prehovorili očití svedkovia. Medzi obeťami sú aj 4 maloletí, pričom najmladšie dievča malo len 15 rokov. Polícia už zverejnila aj zoznam obetí s menami a vekom.

Vo štvrtok poobede sa odohrala takmer rovnaká situácia aj v susedných Čechách. Na ceste I/16 pri Novej Vsi v Mělnicku narazil do nákladného auta autobus plný detí. Vodič autobusu narazil do vozidla z doposiaľ neznámych príčin, ktoré na mieste vyšetruje polícia.

Po incidente boli na cestu vyslaní hasiči, záchranári, policajti aj kriminalisti, pričom cestu okamžite obojsmerne uzatvorili. Do okolitých nemocníc bolo podľa informácií Týdeník Policie prevezených 7 zranených detí, 1 učiteľka a vážne zranený vodič autobusu. Zrážku, bohužiaľ, neprežila druhá učiteľka, ktorá zraneniam na mieste podľahla.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tydenikpolicie.cz │ Foto: YouTube/Týdeník Polície