Územie nad Českom aj Slovenskom zasiahli búrky so silným dažďom a bleskami. Na následky zásahu bleskom zomrela pred pár hodinami žena, kým tri deti skončili v nemocnici.

Naše územie zasahujú v posledných dňoch početné búrky, dažde a blesky. Práve v dôsledku zásahu bleskom zomrela pred pár hodinami žena z českých Jetřichovic (Ústecký kraj), kým tri deti skončili v nemocnici. Ako prezradil pre český iDnes starosta obce, žena nebola domácou obyvateľkou, ale turistkou.

Podľa svedkov sa územím prehnala letná búrka, ktorá nebola extrémne silná, no viacerí počuli jednu poriadnu ranu. Ako potvrdila policajná hovorkyňa, k úderu blesku došlo medzi stromami v zarastenom teréne. Po zásahu začali ženu oživovať záchranári, čo sa im aj podarilo.

Napokon však v nemocnici podľa aktuálnych informácii skonala. Našťastie, aspoň zdravotný stav troch neplnoletých dievčat, ktoré utrpeli od stredne vážnych po vážne zranenia, je dobrý. “Všetky tri dievčatá sú v dobrom zdravotnom stave, zostávajú ale v starostlivosti lekárov detskej kliniky ústeckej Masarykovej nemocnice,” dodal hovorca Krajskej zdravotnej. Celým tragickým incidentom sa už zaoberá aj polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz │ Foto: Pexels, Depositphotos