Aj vo štvrtok prebieha na Špecializovanom trestnom súde pojednávanie so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Všetkých však prekvapilo, keď sa pred súdnou sieňou zjavil predseda Smeru Robert Fico, ktorý sa iných procesov nezúčastňuje. Podľa svojich slov má na to jednoduchý dôvod.

Robert Fico, ktorému nedávno obvinili blízkeho kamaráta Miroslava Výboha, sa dlhodobo zastáva špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Hoci voči nemu svedčia členovia skupiny takáčovcov, predseda Smeru hovorí o komplote a politickom procese. Vo štvrtok všetkých prítomných novinárov šokoval, keď sa objavil na Kováčikovom súdnom pojednávaní.

Hoci sa expremiér podobných udalostí nezúčastňuje, tentokrát sa nevedno prečo rozhodol byť očitým svedkom v lavici. Ako uviedol pre Denník N, má na to právo! “Mám na to právo ako ktorýkoľvek občan. Ako ste tu vy, tak som sem došiel aj ja… Vrátil som sa zo zahraničia, a keďže sledujem cez médiá, čo sa deje, tak som si povedal, že chcem vidieť túto frašku na vlastné oči,” uviedol.

Podľa jeho slov sa Dušana Kováčika potrebovali len zbaviť, aby na jeho miesto mohol zasadnúť Daniel Lipšic. Na otázku, prečo nechodí aj na iné súdne pojednávania, odvetil opäť po svojom: “Pani redaktora, prepáčte, som verejnosť a ja si vyberiem to, čo ja chcem, ak dovolíte.” Ako ale dodal, vlastného trestného stíhania sa neobáva: “Tak ako ku mne, môže smerovať aj k vám. Z akého dôvodu? Máte pocit, že som niečo urobil? Ak som niečo urobil, tak to povedzte,” odvetil expremiér. Napokon uviedol, že aj výpovede voči Petrovi Pellegrinimu sú určite vymyslené, no na otázky ohľadne úplatkov, ktoré priznal nominant František Imrecze, už reagovať nechcel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Zomri, Robert Fico, Denník N