Politici sa snažia o to najťažšie, a tým je získanie dôvery u občanov. Ich vyjadrenia a konania sú tak často ovplyvnené snahou získať si väčšie množstvo voličov. Referencie jednotlivých členov vlády sa však menia neustále, keďže reflektujú na aktuálnu situáciu v krajine.

Televízia Markíza si objednala zo strany agentúry Focus exkluzívny prieskum, pričom jeho výsledky zverejnil moderátor v diskusnej relácií Na telo s Michalom Kovačičom. Uskutočnil sa od 1. do 9. septembra na vzorke 1 002 respondentov. Tí mali označiť najdôveryhodnejšieho politika podľa ich uváženia a mienky.

V poslednom prieskume, ktorý bol realizovaný koncom júna tohto roku, suverénne viedla Zuzana Čaputová, keďže jej verilo 54 %, no najnovšie je to pokles na 49 % opýtaných. Na druhom mieste skončil Peter Pellegrini, ktorého dôvera u občanov klesla, no aj tak získal 41 %. Finálovú trojku uzatvára premiér Eduard Heger so ziskom 30 %.

Šéf liberálov Richard Sulík a predseda strany Smer-SD dosiahli dôveru 29 % respondentov. V závese za nimi sa umiestnil predseda parlamentu Boris Kollár. Na chvoste rebríčka sa ocitla vicepremiérka Veronika Remišová, no aj šéf strany OĽaNO Igor Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: TV Markíza, FB/Úrad vlády SR