Slováci zažívajú mimoriadne náročné časy, pričom je viac ako zrejmé, že situácia so zdražovaním sa len tak neskončí. Ministerstvo práce sa preto rozhodlo znížiť finančné náklady na cestovanie do práce niektorým zo zamestnancov. Je však nutné splniť zopár jasných podmienok!

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR oznámilo, že zamestnancom plánuje poskytovať príspevok na dochádzku za prácou. Finančný príspevok má uhradiť aspoň časť cestovných výdavkov z miesta trvalého bydliska na miesto výkonu práce. Ide však o špecifickú skupinu ľudí, ktorým môže byť príspevok uznaný.

Podľa ministerstva je nutné splniť tri podmienky. Prvou je, že žiadateľ bol na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny evidovaný minimálne tri mesiace. Druhá požiadavka je podmienená vyradením z evidencie kvôli vzniku pracovného pomeru. Treťou podmienkou je žiadosť od samotného zamestnanca, a to do jedného mesiaca od nástupu do práce.

Na základe dostupných informácií by ste si mohli prilepšiť maximálne o dvesto eur. ,,Príspevok na dochádzku za prácou sa poskytuje maximálne počas šiestich mesiacov. V prípade, ak ide o zamestnanca, ktorý bol pred nástupom do práce znevýhodneným uchádzačom, príspevok sa mu môže poskytovať aj počas ďalších šiestich mesiacov,” uviedol rezort práce na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/MPSVR SR | Foto: FB/MPSVR SR, Pexels