Pandémia koronavírusu spôsobila obrovské škody na Slovensku, ktoré pocítili hlavne obyčajní občania. Kompenzáciou sa politici zaoberali v polovici marca tohto roku, no vyplatenie pandemického príspevku sa uskutoční až teraz.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny od 13. októbra začalo oficiálne vyplácať jednorazovú finančnú pomoc, tzv. pandemický príspevok. Ide o podporu pre rodiny s deťmi vo výške 100 eur na každé nezaopatrené dieťa do 18 rokov. ,,Pomôžeme tak približne 944-tisíc deťom do 18 rokov,“ oznámil šéf rezortu práce Milan Krajniak.

Bonusový prídavok pre nezaopatrené dieťa sa skladá z bežnej mesačnej výšky prídavku na dieťa 25,50 eur a mimoriadne navýšenie v sume 74,50 eur. „Rodičia, ktorým sa prídavok na dieťa poukazuje na účet v banke, dostanú 100 eurový pandemický prídavok na dieťa na účet od 13. októbra 2021. Tým, ktorým vypláca prídavok na dieťa Slovenská pošta, bude vyplatený od 18. do 27. októbra 2021,“ oznámila hovorkyňa ministerstva Eva Rovenská na oficiálnej stránke rezortu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, employment.gov.sk  |  Foto: FB/MPSVR SR, Pixabay