Je tomu len zopár hodín, čo Zuzana Čaputová (47) poskytla rozhovor pre rakúsku televíziu ORF a z dňa plného povinností sa vrátila domov. Napriek nabitému pracovnému programu však všetky svoje nadchádzajúce aktivity ruší a ostáva v domácej karanténe!

Martin Strižinec, hovorca Zuzany Čaputovej, informoval, že jeden zo zamestnancov kancelárie prezidentskej kancelárie prišiel do kontaktu s osobou, ktorá bola pozitívne testovaná na koronavírus. V rámci bezpečnosti tak hlava štátu preventívne ruší všetok program, ktorý mala naplánovaný do piatka a ostáva v domácej karanténe.

„Hoci sa môže zdať, že nateraz nám nič nehrozí, čísla zo zahraničia naznačujú, že zápas s pandémiou pokračuje ďalej. Uplynulú nedeľu svet dokonca zaznamenal najvyšší denný nárast prípadov ochorenia od vypuknutia pandemickej krízy. Telefonovala som preto s ministrom vnútra a hlavným hygienikom, aby som sa informovala o stave príprav na prípadný návrat pandémie. Uistili ma, že sa na prípravách pracuje a že počet testovaní sa opätovne zvýši,“ uviedla iba pred pár hodinami na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: IG/zuzana_caputova