Tak tomu sa povie totálny šok! Syn politika známej strany Sme rodina skončil vo väzení potom, ako sa polícii podarilo vypátrať miesto jeho pobytu. Súd ho poslal za mreže na tri roky a k udalosti sa už vyjadril aj samotný Boris Kollár.

V slovenskej politike sa postaral o škandál 31-ročný syn podpredsedu hnutia Sme rodina Jozefa Vašutu (58) Patrik. Mladý muž bol odsúdený na trest odňatia slobody na tri roky pre prečin ublíženia na zdraví. Do väzenia však nenastúpil, a tak bolo po ňom vyhlásené pátranie. Počas takmer troch týždňov mal pritom podla informácii Nového Času zverejňovať fotky na sociálnej sieti, a dokonca sa spokojne pustil aj do diskusii.

V utorok sa však podarilo Patrika nájsť a polícia tak odviedla syna známeho politika do väzenia, kde pobudne najbližšie roky. K incidentu sa už vyjadril aj predseda Sme rodina Boris Kollár, ktorého exmilenke znetvorili tvár na klinike: „Z tohto je jasne vidieť, že nerobíme rozdiely, nemáme našich a vašich ľudí. Platí padni, komu padni. Pokiaľ niekto urobil niečo zlé, tak si zaslúži trest. Ďalej sa k tomu nemám čo vyjadrovať, to je súkromná osobná záležitosť a tragédia pána Vašutu. To neprináleží do straníckej línie. Keby sa previnil náš člen pán Vašuta, tak to, samozrejme, budeme riešiť,“ vyjadril jasne stanovisko.

Otec Patrika Jozef Vašuta sa oficiálne vyjadriť odmietol, no na sociálnej sieti pribudol pred pár hodinami záhadný odkaz: „Existujú tri veci, ktoré sa nevrátia… čas, slová a príležitosti. Existujú tri veci, ktoré ťa môžu zničiť… klamstvo, hrdosť a nedostatok odpustenia. Existujú tri veci, ktoré nesmieš stratiť… nádej, trpezlivosť a čestnosť. Ale sú tu tri veci, ktoré majú najväčšiu hodnotu … Láska, Rodina a Priateľstvo.“ Z emotívneho textu sa dá predpokladať, že môže mať súvis s veľkým synovým problémom.

Vašuta s Kollárom
Syn podpredsedu Sme rodina skončil v base

Zdroj: cas.sk │ Foto: YouTube/Nový Čas, Facebook/Jozef Vašuta, Sme rodina, Pixabay