V nedeľu došlo v ruskej oblasti Zabajkalska k strašnej tragédií. Autobus plný pasažierov sa skĺzol z mosta do rieky. Vláda potvrdila, že na mieste zahynulo 19 ľudí, vrátane detí.

V ruskej oblasti Zabajkalsko došlo v priebehu nedele k mimoriadne smutnej udalosti. Potom, čo cesta pri Nitre pochovala 12 ľudí, došlo k ešte väčšej tragédií u východných susedov. Autobus plný pasažierov sa vďaka snehu a ľadu zošmykol z mosta a skončil v rieke.

Vláda potvrdila aj viacero mŕtvych: „Podľa najnovších informácií zomrelo 19 ľudí, 21 má rôzne zranenia,“ uviedli. Podľa oficiálnej správy prechádzal autobus z mesta Sretensk do mesta Chita, vyše 6 000 kilometrov východne od Moskvy, keď spadol z mosta do rieky Kuenga o približne 9:38 miestneho času.

V autobuse sa v tom čase nachádzalo približne 43 pasažierov a šofér. Policajný hovorca podľa portálu TheMoscowTimes uviedol, že príčina nehody už bola vyšetrená. Rusko pritom patrí v otázke bezpečnosti na cestách k jednej z najhorších krajín sveta. Len uplynulý rok tam zahynulo vyše 18-tisíc ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: themoscowtimes.com │ Foto: YouTube/AFP News Agency, Twitter