V diskusnej relácii televízie TA3 V politike bol v nedeľu (28. novembra) hosťom minister financii Igor Matovič, ktorý pôsobil v čase prvých vĺn pandémie koronavírusu na čele vlády. Ako prekvapivo uviedol, Vladimír Lengvarský podľa jeho slov vôbec nezvláda aktuálnu situáciu, pričom vyzdvihol kvality bývalého ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

Igor Matovič si dnes pred kamerami televízie TA3 nekládol servítku pred ústa a otvorene kritizoval nielen Vladimíra Lengvarského, ale aj Richarda Sulíka. „Nebudem ukazovať prstom, ľudia si musia urobiť obraz sami,“ povedal minister financií, pričom dodal: „Lengvarský robí čo môže, ale Marek Krajčí bol určite lepší. Boj s koronavírusom zatiaľ zvládame. Z pohľadu ekonomických škôd a obetí sú to zbytočné škody.“ Rovnako prekvapil informáciou, že na výmenu Vladimíra Lengvarského bude čas potom, keď bude mať Slovensko vrchol tretej vlny za sebou.

Kritike zo strany Matoviča sa nevyhol ani Richard Sulík a strana SaS, ktorá podľa bývalého premiéra stopla schválenie prísnejších protipandemických opatrení, pričom zatvorením škôl hrozili odchodom z koalície. Zároveň prezradil, že lockdown by sa mal údajne predĺžiť minimálne o ďalšie dva týždne! „Dajme si od toho pokoj, nemali by byť ani bubliny. Nepokúšajme osud, nemalo by sa cestovať za príbuznými do domácností,“ približuje na margo vianočných sviatkov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Celú reláciu V politike si môžete pozrieť >>>TU<<<

Zdroj | Foto: TA3/V politike