Zuzana Čaputová len prednedávnom prežívala mimoriadne ťažké obdobie, keď jej 15. septembra odišiel na večný odpočinok milovaný otec Štefan. Aj keď od poslednej rozlúčky uplynul len zlomok času, prezidentka je dnes už v plnom pracovnom nasadení, pričom len pred okamihom vyzvala Petra Kažimíra k odstúpeniu z funkcie!

Koncom apríla tohto roka vypovedal cez telemost z Dubaja Michal Suchoba o úplatku pol milióna eur, ktorý mal prebrať súčasný guvernér Národnej banky a bývalý minister financií Peter Kažimír (Smer). V stredu (13. októbra) ho obvinila polícia vo veci 50-tisícového úplatku, ktotý vo svojej výpovedi spomenul bývalý šéf Finančnej správy František Imrecze. Na predmetnú informáciu ohľadom obvinenia okamžite zareagovalo viacero politikov, medzi inými aj prezidentka Zuzana Čaputová.

“Vyšetrovanie trestných činov korupcie a zneužitia právomoci bývalých verejných činiteľov, je veľmi dôležitá očista a nevyhnutný proces, ktorý musí pokračovať. Rešpektujem pritom prezumpciu neviny. Tak ako v ostatných prípadoch, aj v prípade Petra Kažimíra musí o vine rozhodnúť súd. Jeho odchod z funkcie nemusí byť považovaný za priznanie viny, ale za ochranu dôveryhodnosti inštitúcie, ktorú dnes vedie,” uviedla v príspevku na sociálnych sieťach, čím Kažimíra hlava štátu nepriamo vyzvala na odstúpenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/zuzana_caputova, YouTube