Včera (23. júna) v poobedňajších hodinách preletela médiami informácia, že polícia zasahuje v dome samotného ministra vnútra. Podľa dostupných informácií sa pri jeho nehnuteľnosti nachádzalo niekoľko policajných vozidiel. Dianie v dome vysvetlil samotný Roman Mikulec!

Verejnoprávna televízia RTVS ako prvá zverejnila informáciu, že v Devínskej Novej Vsi v dome ministra vnútra zasahuje polícia. Ďalšie médiá následne priniesli správu, že je nehnuteľnosť politika obkľúčená autami mužov zákona, pričom všetko nasvedčovalo tomu, že išlo o policajnú akciu.

Na medializovanú udalosť zareagoval aj samotný Roman Mikulec, ktorý vyzval ľudí, aby nerobili paniku. Podľa jeho slov sa v dome spustil alarm a nešlo o žiadny zásah mierený na jeho osobu. ,,Na miesto operatívne dorazili policajti, aby skontrolovali situáciu vzhľadom na to, že som ako minister vnútra chránenou osobou. A ďakujem im za skvelý prístup, ako som im poďakoval osobne aj priamo na mieste,“ vysvetlil na sociálnej sieti člen strany OĽaNO.

Šéf rezortu ministra vnútra sa zároveň obrátil na médiá, pričom ich požiadal o lepšie overovanie informácií. ,,Viem, že žijeme v digitálne dobe, kde sa informácie šíria rýchlosťou blesku. Ale overujem si ich, prosím, nech má verejnosť šancu na fakty,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Roman Mikulec-minister vnútra  |  Foto: YT/OĽaNO, FB/Polícia SR, minv.sk