Známa spoločnosť, ktorá je distribútorom elektriny, plánuje v týchto dňoch odstávku na viacerých miestach Slovenska. Bez prúdu tak ostanú v priebehu týždňa dokopy tisícky domácností, pričom prvé ostanú bez elektriny už v pondelok.

Stredoslovenská distribučná naplánovala na tento týždeň odstávku elektriny na viacerých miestach na Slovensku. Ako informuje portál televízie Markíza, bez prúdu ostane spolu približne 6 000 domácností v Trenčianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji.

V Trenčianskom kraji bude elektrina odstavená v utorok v Považskej Bystrici na sídlisku Rozkvet v 2 000 domácnostiach, ako aj v 800 domácnostiach v prievidzskej časti Hradec počas stredy. V Žilinskom kraji odstavia elektrinu v pondelok v Krásne nad Kysucou, Zborove nad Bystricou, Ťapešove, Oravskej Lesnej, Štiavničke, Ivachnovej, Liptovskom Michalovi, kým v stredu bude odstávka v 500 domácnostiach v Tvrdošíne v časti Medvedzie.

Mnohé obce uvádzajú na svojich stránkach či priamo na sociálnej sieti presné časy a dátumy, v ktorých možno očakávať výpadok prúdu, ktorý bude spôsobený plánovanými úpravami. V prípade, že si chcete overiť, či bude na vašej ulici elektrina dostupná, zadajte požadované údaje na oficiálnej stránke distribútora SSD. Pálčivou témou na Slovensku je však aktuálne plyn, ktorého cena vzrastie, pričom vláda začína na vykompenzovanie nedostatku z Ruska uzatvárať zmluvy s inými krajinami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk, ssd.sk│ Foto: Unsplash, FB/Severka Tv