Na Slovensku opäť úradovala zákerná meningitída. Do nemocnice vo Veľkom Krtíši priviezli rodičia štyri dni po novom roku len dvojmesačné bábätko, ktoré už, žiaľ lekári prijali bez známok života. 

Bábätko trpelo vysokou, takmer 40-stupňovou horúčkou, ktorú rodičia spočiatku tlmili čipkami. Podľa informácií sa ešte ráno napilo mlieka, no v priebehu dňa si už jeho matka všimla červené fľaky na jeho telíčku. Nasledovala okamžitá návšteva nemocnice. Tu už však lekári dieťatko prijali bez známok života.

Epidemiológovia následne nariadili všetkým ľuďom, ktorí boli s bábätkom v kontakte, prísne opatrenia. To však nebolo všetko, objavil sa ďalší prípad malého chlapčeka Denisa, ktorý už takmer nedýchal. Aktuálne je chlapček v stabilizovanom stave. Ráno ho začali prebúdzať z umelého spánku a dokonca už i sám dýcha.

Ako informovali tvnoviny.sk, základom liečby tejto životu nebezpečnej meningokokovej nákazy je správna voľba antibiotík. Nákazou sú ohrození ako rodičia, tak i lekári. Podľa slov odborníkov sú najviac ohrozenými skupinami deti do štyroch rokov, ktoré ešte nemajú vytvorené protilátky. Proti meningokovi je však možné zaočkovať sa. Druhou ohrozenou skupinou sú tínedžeri.

Zdroj: tvnoviny.sk | Ilustračná foto: YouTube