Generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorého námestník Juraj Kandera rozhodol o zrušení obvinenia aj pre exministra Smeru Petra Kažimíra, vystúpil v utorok na tlačovej besede. Okrem iného zverejnil slová o tom, že ho majú monitorovať príslušníci NAKA. 

Maroš Žilinka je zjavne znepokojený po opätovnom incidente, ktorý popísal na utorkovej tlačovej besede. Podľa jeho slov majú zamestnancov prokuratúry opakovane oslovovať príslušníci NAKA, ktorí údajne požadujú informácie o tom, akí ľudia navštevujú Žilinku v úrade. Generálny prokurátor dodal, že ak existuje podozrenie na protiprávny skutok, majú príslušníci postupovať zákonným spôsobom.

Ale nie pod pláštikom návštev zamestnancov prokuratúry pôsobiacich na vrátnici v pozícii informátorov a zisťovať, kto a kedy za mnou chodí,“ rozčuľuje sa. Zároveň sa ironickým tónom ospravedlnil za to, že by mohla byť problémom jeho cesta domov, venovanie sa rodine a cesta do práce. „Ale zároveň si kladiem otázku, či ďalej má význam a či vôbec chcem byť súčasťou tejto krajiny krivých zrkadiel,“ naznačil možný odchod z funkcie, či dokonca krajiny.

Žilinka však na záver poznamenal, že nevie preukázať, či islo naozaj o príslušníkov NAKA, alebo nejakej súkromnej mimoštátnej skupiny. Na jeho vyjadrenie zareagoval následne policajný prezident Štefan Hamran, ktorý rovnako prízvukoval, že sa nevie, či ide o príslušníkov NAKA. Pripomenul taktiež aktuálny prípad polície, ktorá preveruje skutky falošných policajtov NAKA fungujúcich na našom území. Žilinkovi odporučil, aby v prípade pochybností nechal preveriť skutočnosti, ktoré sa mu nepozdávajú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/Aktuality.sk │ Foto: FB/Maroš Žilinka – generálny prokurátor SR, Polícia Slovenskej republiky